Informacje podatkowe

Skąd działa Dreamlove?

  • Wszystkie zakupy dokonywane w Dreamlove podlegają obowiązującym przepisom hiszpańskim i unijnym, a także innym przepisom prawnym dotyczącym transakcji międzynarodowych. System zakupów podlega obowiązującym przepisom hiszpańskim, dlatego operacje sprzedaży uznaje się za dokonane w Hiszpanii.

Transakcje między krajami Unii Europejskiej:

  • Firmy z krajów Unii Europejskiej, dokonując zakupów u Dreamlove, są zwolnione z płacenia VAT, o ile posiadają numer VAT (VAT number) i ich rezydencja znajduje się w Unii Europejskiej. Dreamlove działa z Hiszpanii, więc zakupy od firm w UE są zwolnione z VAT, pod warunkiem, że numer VAT firmy zostanie zweryfikowany w platformie VIES. https://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/#/vat-validation 

Wysyłka dropshipping do klientów w UE:

  • Jeśli firma, która korzysta z dropshippingu, działa w Hiszpanii, musi płacić VAT, nawet jeśli klient otrzymał towar w innym kraju UE. Firmy z innych krajów UE nie muszą płacić VAT.

Dodatkowe opłaty podatkowe poza UE:

  • W przypadku zakupów spoza UE, system celnicy może nałożyć odpowiednie opłaty podatkowe zgodnie z przepisami danego kraju.

Transakcje z Canarias, Ceuta i Melilla:

  • Firmy i osoby fizyczne z Canarias, Ceuta i Melilla są zwolnione z płacenia VAT, ponieważ te obszary są traktowane jako terytoria pozakomunikacyjne.